Ağca Gida Hakkında 

       Hatay’ın Hassa ilçesinde 1973 yılında Ökkaş Ağca ve kardeşleri  ticaret hayatına küçük bir mahalle bakkalı açarak başlar.Ağca kardeşler,  bakkaliyenin  yanında hayvancılık,nakliyecilik ve bağcılıkla da uğraşır.

       Hatay’da kurduğu işini büyütmeyi düşünen Ökkaş Ağca,  Almanya’ya işçi olarak gider.Orada bir fabrikada işçi olarak çalışmaya başlar.2 yıl kadar çalıştıktan sonra izne geldiği memlektinde,  işlerini emanet edip gittiği kardeşlerinin işleri pek de iyi yürütemediklerini görür ve Türkiye’de  kalmaya karar verir.

      1986 yılında kardeşler, aralarında çıkan bazı anlaşmazlıklar sonucu yollarını ayırmaya karar verirler  ve  böylelikle ticaret hayatlarına ayrı olarak devam ederler. Bu dönemde Ökkaş Ağca,  Irak’a petrol taşıma işine girer. 1987’de büyük oğlunu üniversite sınavı için İstanbul’a yollar.1989’da oğlunu ziyaret etmek maksadıyla geldiği İstanbul’da  kalmaya karar verir. Hatay’daki  evini ve kamyonunu satıp  yedi çocuğu  ve  eşiyle İstanbul yollarına düşer.Kamyonu satıp eline geçen parayla Fatih’te küçük bir bakkal dükkanı açar.İşinde dürüstlük ve çalışkanlığı ilke edinen Ökkaş Ağca , kısa sürede mahallenin bakkalı olmayı başarır.

       Zamanla işler iyiye gider ve Rami Kuru Gıda Sitesinde bir dükkan satın alır ve orada Ağca Gıda’nın temelleri  atılır.Yıllarla birlikte oğulları Ökkaş Ağca’nın maddi ve manevi  en büyük yardımcısı olur.Aile fertlerinin  birlik ve beraberlikle çalışmaları sonucu sırasıyla Aksaray, Okmeydanı, B.evler  ve son olarak da Mega Center şubelerinin  açılımıyla her geçen gün gelişen dünyaya ayak uyduran Ağca Gıda,   ticaret hayatına  ilkelerinden ödün vermeden  devam etmektedir.